Koşullar ve Gizlilik

ÖDEME KOŞULLARI:

Toplam kiralama tutarı ve güvence bedelleri, kiralamanın başında, aracı kiralayan kişiye ait kredi kartı ile tahsil edilir. Nakit ödeme, debit ve sanal kart uygulaması bulunmamaktadır. M,D,J,E,P,L ve K araç gruplarında farklı bankalara ait çift kredi kartı ibraz edilmesi gereklidir.
Kira anlaşması kiralama esnasında açılır ve kiralama yapılan ülkenin kanun ve uygulamalarına göre düzenlenir. Gerçekleşecek kiralamalarda MAYRENT RENT A CAR Genel Kiralama Koşulları geçerlidir. Kiralamanın sonunda oluşabilecek olan fatura tutarı farkı ise kiralama noktasında tahsil veya iade edilir. Kredi kartı sahibinin kiralama esnasında şahsen bulunması gerekmektedir. Başkasına ait kredi kartı ile kiralama yapılamaz. Müşteri tarafından ibraz edilen kredi kartından, kiralama bedeline ek olarak, kiralanacak araç marka ve modeline göre belirli oranda depozit tahsilatı yapılmaktadır. Bu sebeple (kira ve depozit toplam bedeli kadar) limit müsaitliğinin olması gerekmektedir. Depozit olarak tahsil edilen tutar kiralama bitiminde, varsa yukarıda belirtilen ek hizmet, güvenceler, eksik yakıt, hasar, ceza vb. gibi rezervasyonda bulunmayan bedeller düşüldükten sonra, aynı karta iade edilecektir. Depozito iadeleri banka iç iletişiminden kaynaklı olarak iade işlemi yapıldıktan 3-5 iş günü içerisinde kredi kartınıza yansımaktadır.

ÖN ÖDEMELİ (ONLINE) REZERVASYON KOŞULLARI:

’’Online Hemen Ödeme’’, kiralama bedelinin ve seçilen ek hizmet bedellerinin online olarak ödeneceğini belirtir. Eğer kiralamaya ek olarak diğer hizmetlerden de satın almak istenirse, bu hizmetlerin bedeli satış ofisinde aracı teslim alırken ödenebilmektedir. 3D güvenlik gereği internetten ödeme esnasında kart sahibi ve rezervasyon sahibinin aynı kişi olması bir zorunlu olmayıp kiralama esnasında mutlaka kendisine ait bir kredi kartı ibraz edebiliyor ve depozito işleminin gerçekleşiyor olması gereklidir.
MAYRENT RENT A CAR, kiralama hizmetini kendisine bağlı sebeplerden dolayı gerçekleştiremediği takdirde, müşteri tarafından önceden ödenen tutarın tamamı iade edilmektedir. 
Önceden ödenmiş bir tutarı gösteren MAYRENT RENT A CAR Ön Ödemeli Rezervasyon Formları, MAYRENT RENT A CAR kiralama lokasyonlarında yapılacak kiralamalarda, ön ödemesi yapılmış rezervasyonların sadece rezervasyon formu üzerinde yazan tutarlarının ödemeleri yerine geçer. 
Kiralama başlangıcında ya da sürecinde müşterinin talep edebileceği ek hizmet ve güvenceler ile yakıt, tek yön vb. harcama bedellerini içermez. Ön Ödemeli Rezervasyon Formlarında yazan tutarın içermediği diğer hizmet, güvence, harcama ya da trafik cezası ve hasar bedelleri (Kira anlaşmasında yazılı, kaza ve hırsızlık durumunda yapılması gerekenler bölümünde açıklanan şartların yerine gelmediği durumlar) için müşterilerimizin kiralama esnasında kredi kartı ibrazı gereklidir. 
Yapılan ödemelerin müşterilerimizin kredi kartına yansıması aşamasında, kullanılan kredi kartının sahibi olan bankaların, herhangi bir sebeple uygulayabileceği her türlü komisyon, kur farkı, hizmet ücreti vb. bedeller, MAYRENT RENT A CAR markasının sorumluluğu dışındadır.

ONLINE ÖDEMELİ REZERVASYON KİRALAMA KOŞULLARI:

 •          Ön Ödemeli rezervasyonlarda kiralama günü, saati, araç bilgileri güncellenemezdeğişiklik yapılamaz. Rezervasyon değişikliği yapılmak istenmesi durumunda rezervasyonun iptali gerekmektedir. Aşağıda belirtilen iptal / iade koşulları geçerlidir. İptalin ardından istenilen değişikliğe göre yeni ön ödemeli rezervasyon yapılabilir.
 •          Ön ödemeli rezervasyon sayesinde kazanılan indirim başka bir kampanya ile birleştirilemez.
 •          Ön ödemeli rezervasyon ile yapılan bir kiralamada, kiralama süresinin rezervasyon formunda belirtilen dönüş tarihini aşması durumunda, kira anlaşması uzatıldığında oluşacak ilave bedel kiralama başlangıcında müşterimizin ibraz ettiği kredi kartından, uzama günlerinin yapıldığı tarihte geçerli MAYRENT RENT A CAR Liste fiyatlarından tahsil edilir.
 •          Ön Ödemeli rezervasyonlarda aracı teslim alma saatinden 12 saat öncesine kadar rezervasyon iptal edilirse kiralama ücretinin tamamı MAYRENT RENT A CAR tarafından iade edilecektir.
 •          Ön Ödemeli rezervasyonlarda aracın teslim edileceği saate 12 saat ile 2 saat arasında kaldığında 1 günlük kiralama ücreti kesilerek geriye kalan tutar MAYRENT RENT A CAR tarafından iade edilecektir. (1 günlük rezervasyonlarda iade yapılmayacaktır.)
 •          Ön Ödemeli rezervasyonlarda araç tesliminden 2 saat önce yapılan iptallerde kiralama ücreti iade edilmez.
 •          Ön ödemeli rezervasyonlarda müşterilerimize ait araçlar teslim alma saatinden itibaren 2 saat bekletilecek olup, bu iki saat içerisinde müşterilerimiz araçlarını teslim alabileceklerdir. 2 saat sonrasında rezervasyon sistem tarafından otomatik olarak iptal edilecek ve ücret iade yapılmayacaktır.
 •          Ön ödemeli rezervasyonlarda, aracın teslim alınmasından sonra, müşteri tarafından kullanılmayan günlerin iadesi yapılmamaktadır.
 •          Ön Ödemeli Rezervasyonların iadesi Bankanın işlem yoğunluğuna bağlı olarak 3-5 iş günü arasında kartınıza yansıyacaktır.
 •          Ön Ödemeli Rezervasyonlarda araçların müşterilerimize teslim edilebilmesi için Genel Kiralama Koşullarının ve aşağıdaki şartların yerine getiriliyor olması gerekmektedir. Aşağıdaki şartların sağlanamaması durumunda araç tahsis edilemeyecek olup, iade gerçekleşmeyecektir.
 • Ödeme şekli sadece kredi kartı olup nakit ödeme ve debit kart uygulaması bulunmamaktadır.
 • Kiralama ve araç grubuna göre değişen provizyon tutarının kişiye ait kredi kartından sağlanıyor olması gerekmektedir. Kredi kartının üzerinde kiralama yapacak kişiye ait isim ve soy isim bilgisi bulunmalıdır.
 • Kira bedeline ek olarak kredi kartına konulacak depozito miktarı için yeterli limit müsaitliğinin olması gerekmektedir.
 • Aracı teslim alacak kişinin ehliyetini ve kendine ait kredi kartını MAYRENT RENT A CAR ofisine ibraz etmesi gerekmektedir.
 • Orta ve Üst segment kiralamanın gerçekleşebilmesi için farklı bankaya ait 2 Kredi kartının ibraz edilmesi gerekmektedir.
 • Yabancı ehliyete sahip kullanıcıların pasaportunu kiralama yapacağı ofise ibraz etme zorunluluğu bulunmaktadır.
 •  

REZERVASYONUN İPTALİ, TAHSİLATIN İADESİ, REZERVASYONUN DEĞİŞTİRİLMESİ, İDARİ ÜCRETLER, KULLANILMAYAN GÜNLER VE KİRALAMANIN UZAMASI:

İptal ve İade Koşulları:

•Ön Ödemeli rezervasyonlarda aracı teslim alma saatinden 12 saat öncesine kadar rezervasyon iptal edilirse kiralama ücretinin tamamı MAYRENT RENT A CAR tarafından iade edilecektir.
• Ön Ödemeli rezervasyonlarda aracın teslim edileceği saate 12 saat ile 2 saat arasında kaldığında 1 günlük kiralama ücreti kesilerek geriye kalan tutar MAYRENT RENT A CAR tarafından iade edilecektir. (1 günlük rezervasyonlarda iade yapılmayacaktır.)
• Ön Ödemeli rezervasyonlarda araç tesliminden 2 saat önce yapılan iptallerde kiralama ücreti iade edilmez.
• Ön ödemeli rezervasyonlarda müşterilerimize ait araçlar teslim alma saatinden itibaren 2 saat bekletilecek olup, bu iki saat içerisinde müşterilerimiz araçlarını teslim alabileceklerdir. 2 saat sonrasında rezervasyon sistem tarafından otomatik olarak iptal edilecek ve ücret iade yapılmayacaktır.
• Aracın erken teslimatında kalan gün sayısı iade edilmemektedir.
• Yabancı ehliyete sahip kullanıcıların pasaportunu kiralama yapacağı ofise ibraz etme zorunluluğu bulunmaktadır aksi halde ön ödeme tutarı iade edilmeyecektir.
• Ön Ödemeli Rezervasyonların iadesi Bankanın işlem yoğunluğuna bağlı olarak 3-5 iş günü arasında kartınıza yansıyacaktır.
• Ön Ödemeli Rezervasyonlarda araçların müşterilerimize teslim edilebilmesi için Genel Kiralama Koşullarının ve aşağıdaki şartların yerine getiriliyor olması gerekmektedir. Aşağıdaki şartların sağlanamaması durumunda araç tahsis edilemeyecek olup, iade gerçekleşmeyecektir.
• Ödeme şekli sadece kredi kartı olup nakit ödeme ve debit kart uygulaması bulunmamaktadır.
• Kiralama ve araç grubuna göre değişen provizyon tutarının kişiye ait kredi kartından sağlanıyor olması gerekmektedir. Kredi kartının üzerinde kiralama yapacak kişiye ait isim soy isim bilgisi bulunmalıdır.
• Aracı teslim alacak kişinin Ehliyetini MAYRENT RENT A CAR ofisine ibraz etmesi gerekmektedir.
• Orta ve Üst segment kiralamanın gerçekleşebilmesi için farklı bankaya ait 2 Kredi kartının ibraz edilmesi gerekmektedir.
• Hemen öde (Ön ödemeli) Rezervasyon sayesinde kazanılan indirim başka bir kampanya ile birleştirilemez.
Ön Ödemeli Rezervasyonlarda Araçların Müşterilerimize teslim edilebilmesi için aşağıdaki şartların yerine getiriliyor olması gerekmektedir. Aşağıda ki şartların sağlanamaması durumunda iade gerçekleşmeyecektir.

• Kiralama ve araç grubuna göre değişen provizyon tutarının kişiye ait kredi kartından sağlanıyor olması gerekmektedir.
• Ödeme şekli sadece kredi kartı olup nakit ödeme ve debit kart uygulaması bulunmamaktadır.
• Aracı teslim alacak kişinin Ehliyetini MAYRENT RENT A CAR ofisine ibraz etmesi gerekmektedir.
• Orta ve Üst segment kiralamanın gerçekleşebilmesi için farklı bankaya ait 2 Kredi kartının ibraz edilmesi gerekmektedir.
• Hemen öde (Ön ödemeli) Rezervasyon sayesinde kazanılan indirim başka bir kampanya ile birleştirilemez.

Rezervasyon Değişikliği:

Ön ödemeli bir rezervasyonda değişiklik yapılamamaktadır. Rezervasyon değişikliği yapılmak istenmesi durumunda rezervasyonun iptali gerekmektedir ve yukarıda yazılı iptal / iade koşulları geçerlidir. İptalin ardından istenilen değişikliğe göre yeni ön ödemeli rezervasyon yapılabilir.

Kullanılmayan Günler:

Kiralama başladıktan sonra aracın rezervasyon formunda belirtilen tarih aralığından önce iadesi durumunda kullanılmayan günler için iade yapılmaz. Ön ödemeli rezervasyon yapılmış olmasına rağmen müşterimizin aracı rezervasyon formunda belirtilen tarih ve saatte almaması durumunda ise tahsil edilmiş olan ön ödeme tutarı iade edilmez.

Kiralamanın Uzaması:

Ön ödemeli rezervasyon ile yapılan bir kiralamada, kiralama süresinin rezervasyon formunda belirtilen dönüş tarihini aşması durumunda, kira anlaşması uzatıldığında oluşacak ilave bedel kiralama başlangıcında müşterimizin ibraz ettiği kredi kartından, uzama günlerinin yapıldığı tarihte geçerli MAYRENT RENT A CAR Liste fiyatlarından tahsil edilir.
Km Sınırlaması: 
Kilometre sınırlaması tabloda belirtildiği gibidir. Belirtilen km aşımlarında, kilometre başına KDV dahil 1 TL tahsil edilmektedir.

 1
 400
 2  750
 3  1100
 4  1400
 5  1700
 6  2000
 7  2250
 8  2500
 9  2850
 10  3050
 11  3200
 12  3400
 13  3600
 14  3800
 15  4000
 15+  4000


Whatsapp Telefon