Sık Sorulanlar

Araç rezervasyonunuzu, www.mayrent.com Ana sayfasından , 444 99 64 numaralı çağrı merkezimiz ya da ofislerimiz aracılığı ile gerçekleştirebilirsiniz.

Visa/Mastercard kredi kartları dışında ödeme kabul edememekteyiz. Hiçbir satış kanalımızdan nakit, senet, debit kart ya da sanal kart ile araç rezervasyonu yapılamamaktadır

Hayır. Güvenlik kurallarımız gereği, tüm rezervasyon kanallarımız aracılığıyla yapılan araba kiralama hizmetleri için sürücü bilgileri ile ödeme yapılan kart bilgilerinin eşleşmesi gerekmektedir.Başkasına ait kredi kartı ile araç kiralama yapamazsınız.

Elbette , kiralamış olduğunuz aracı farklı bir şehirde bulunan Mayrent ofisinetek yön ücreti uygulamasından faydalanarak iade edebilirsiniz.Tek yön ücretleri hakkında detaylı bilgiyi 444 99 64 numaralı çağrı merkezimizden alabilirsiniz.

Tek taraflı herhangi bir hasar durumunda sigortanızın geçerli olabilmesi için aracınızı kaza yerinden hareket ettirmeden trafik polisi ya da trafik jandarma ekiplerine haber vererek kaza raporu ile alkol raporu almanız gerekmektedir. Yalnızca maddi hasar ile sonuçlanan birden fazla aracın karıştığı trafik kazalarında, kaza yapan kişiler, kazanın oluş şekli ile anlaştıkları takdirde “maddi hasarlı kaza tespit tutanağı” düzenlenebilir. Mutlaka araçlar yerinden oynatılmadan plakaları görünecek biçimde farklı açılardan fotoğraf çekilmesi gerekmektedir. Her iki rapora da ıslak imza atılmalı ve karşı araç yada araçların evraklarının fotokopisi alınmalıdır. (Ruhsat,Trafik Sigortası,Ehliyet Fotokopisi)

Yaralanmalı kazaların tamamında mutlaka trafik ekiplerine rapor tutturulmalı ve sürücü alkol raporu alınmalıdır. Aracın çalınması halinde polise başvurularak hırsızlık tespit tutanağı alınmalı ve derhal tarafımıza bilgi verilmelidir. Alınan raporla birlikte aracın anahtarı tarafımıza teslim edilmelidir.

Araçlarımızın sigortaları yurt dışında geçerli değildir. Bu sebepten dolayı araçlarımızın yurt dışına çıkarılması kesinlikle yasaktır.
Whatsapp Telefon